niedziela, 27 grudnia 2020

Ręcznie robione kartki urodzinowe dla małej baletnicy

 Lubię świąteczne klimaty, ale jakoś już mi ich było troszkę za dużo. Pewnie jeszcze wrócą zimowe inspiracje,  skąpane w śniegu kartki i przedmioty do ozdabiania z Woodouts, ale póki co zachciało mi się odmiany i zrobiłam dwie kartki dla dziewczynki, małej marzycielki, która kocha balet i piruety.

Potrzebowałam nie tylko odmiany od świąt, miałam też ochotę na zmianę stylu, w którym zwykle tworzę. Zamiast jak zwykle zrobić kartkę z mnóstwem warstw papieru i dużą ilością detali zrobiłam kartki urodzinowe w stylu clean&simple. Szczególnie ta z zajączkiem wpisuje się dobrze w ten trend. 

Clean&simple szczególnie popularny jest w USA, u nas nie cieszy się ogromną popularnością w przeciwieństwie do warstwowych kartek i projektów mixedmediowych. Jaki jest tego powód? nie wiem. Mnie osobiście często zachwyca prostota kartek c&s i zarazem pomysłowość, którą trzeba się wykazać gdy się je robi. 

Moje kartki zrobiłam na papierach Scrapmir. Mam kilka kolekcji tej marki, kupiłam też kilka opakowań die cutów- czyli elementów ozdobnych z papieru wyciętych i gotowych do sklejenia.  Ta kolekcja nosi nazwę Oh Ballet! . Jest śliczna, pastelowa, papiery mają ładne dziewczęce wzorki. 

Kartki wykonałam na bazach prostokątnych pionowych o wymiarze 16,2 cm na 11,4 cm. 
Pierwsza warstwa papieru- czyli papier do scrapbookingu jest o 0,5 cm krótszy i węższy nić baza kartki. 
Druga warstwa, czyli papier akwarelowy jest o 1 cm węższa i krótsza niż papier scrap. 

Tło do ozdobnych elementów z papieru przygotowałam dzięki kredkom Gelatos. Zrobiłam tła na dwa sposoby. Pierwszy sposób polega na malowaniu kredkami na papierze, następnie zmoczeniu papieru np: wodą z atomizera i rozmycie kredek. W ten sposób powstanie tło trochę akwarelowe, ale nadal będą widoczne pociągnięcia kredkami
Drugi sposób wygląda bardziej jak malowanie akwarelami. Najpierw kredkę aplikujemy na gładką wodoodporną powierzchnię, czyli na przykład talerzyk, plastik lub paletę malarską. Następnie dodajemy wody do pigmentu i pobieramy rozpuszczoną farbę pędzelkiem. Dzięki temu na papier nakładamy barwne plamy, a efekt plam możemy jeszcze nasilić spryskując powierzchnię papieru akwarelowego wodą z atomizera. Jak dokładnie to wszystko wgląda i jak zrobić takie tła krok po kroku możecie zobaczyć na filmiku, który przygotowałam na moim kanale YouTube. 


Materiały: --- Trymer Fiskars--- https://webep1.com/go/33dfcd9754 --- Kredki Gelatos --- https://webep1.com/go/2914263b54 ---- Maski AB Studio--- Szablon z trójkącikami ➡️ https://shop.agabaraniak.com/pl/szablony-maski/szablon-id-271-mima-molina.html Szablon z kropeczkami ➡️ https://shop.agabaraniak.com/pl/tag-75cm-x-15cm/szablon-id-3.html ---Wykrojniki Lady E Design --- https://www.ebay.co.uk/str/ladyedesign MOJE MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE: ❤️ https://www.instagram.com/karolina_cz... ❤️ https://blueowlavenue.blogspot.com ❤️ https://pl.pinterest.com/karolina80/ ❤️ Mój sklep WOODOUTS https://woodouts.pl

Część z linków to linki afiliacyjne - korzystając z nich wspieracie mój kanał - Bez żadnej dodatkowej opłaty dla Was, ja uzyskam niewielką prowizję.

DZIĘKUJĘ ZA WSPARCIE ❤️
1 komentarz: