piątek, 3 marca 2017

Wiosenne dekoracje z kwiatówHej kochani :)

Chyba nic nie udekoruje domu na wiosnę piękniej niż wiosenne kwiaty.
Kocham narcyzy i hiacynty dlatego nie wyobrażam sobie, żeby miało ich w moim domu zabraknąć, tym bardziej teraz, gdy wreszcie można je kupić i to w dobrej cenie.
Do świąt jeszcze chwilka, ale już trochę myślę, co mogłoby pojawić się na wielkanocnym stole obok mazurka. 

Dwa lata temu wymyśliłam sobie rzeżuchę w słoiku, teraz hiacynty w wazonie.
Kupiłam wazon tubę, wysoki na 25 cm. Średnicę chciałam większą, niestety tylko taki znalazłam u siebie w miasteczku. Głównie chodziło mi o to żeby hiacynty nie przewróciły się po zakwitnięciu.
Chciałam posadzić też narcyze, ale jeszcze nie znalazłam tych w cebulkach. Dosypałam na wierzch trochę rzeżuchy i zrobiła się niezła łąka. Następnym razem chyba odrobinę zmniejszę ilość ziemi, chociaż w sumie fajnie wyglądają te białe korzonki.Narcyzy kupiłam w pęczkach :) Są cudne prawda?
Miłego Dnia :)

2 komentarze:

  1. wiosna! pięknie! :) fajny pomysł z tym dużym wazonem, ładnie to wygląda. zastanawiam się tylko czy rzeżucha przetrwa tyle co kwiat i jak będzie później wyglądała. kurczę ... chyba muszę i ja w końcu kupić trochę wiosny! :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No myślę, że chwile powinna dać radę, a kwiat w sumie od momentu kwitnienia też za długo nie wygląda ładnie. Rzeżucha wyrosła jakoś mega szybko, bo to jest jej czwarty dzień a zobacz jaka duża. Można by posiać ją znacznie później. Tylko posyp na wierzch i nie zasypuj ziemią, bo potem nieładnie wygląda z grudkami na listkach.

      Usuń