niedziela, 1 października 2017

10 produktów na pierwsze scrapowe zakupy


Co kupić na pierwszych 
scrapowych zakupach 


Być może próbowaliście już przeglądać półki scrapowych sklepów i przeraziła Was ilość produktów jaką tam znaleźliście. Owszem jest tego mnóstwo. Mnóstwo papierów, mnóstwo dodatków, kwiatów, tekturek, naklejek .... końca nie widać. Czego tak na prawdę potrzebujecie, nie mając jeszcze nic?
Podam Wam 10 rzeczy, które moim zdaniem warto kupić, choć zrobić fajną kartkę możecie decydując się na zakup pierwszych czterech, ale z głową.

Kto nie lubi czytać może zobaczyć film TUTAJ 
1. Papier - Najlepiej jeśli kupicie bloczek papierów 15x15 cm (6x6 cali). Poszukajcie takiego bloczka, który będzie miał fajne dodatki do wycinania. Jakieś ciekawe napisy, ciekawe kształty. Zwróćcie uwagę, czy są jakieś wzory takie jak na przykład duże kwiaty, które moglibyście wyciąć i wykorzystać jako ozdobę na Waszej kartce. Niektóre papiery mają specjalne karteczki, które mają elementy do wycięcia lub naklejki. Sprawdźcie też, czy papier jest dwustronny. Jeśli tak to macie jeszcze więcej wzorów i kolorów do wyboru.


2. Coś do cięcia - przypuszczam, że nożyczki ma w domu każdy. Prawda jest jednak taka, że przydałby się Wam trymer, lub gilotyna, ewentualnie nożyk do cięcia, jeśli nożyk to też mata do cięcia i tak zaczyna się wyliczanka :). Używam nożyczek całkiem często, ale mimo to mam kłopot z idealnym, prostym cięciem. Takiego problemu nie ma z trymerem.
Ale na pierwszy raz zostańmy przy nożyczkach. Jest to wersja o niebo tańsza i jeśli nie spodoba się Wam jednak robienie kartek lub albumów nie stracicie niepotrzebnie pieniędzy.
Celowo nie wspominam o takich rzeczach jak ołówek, czy linijka do odmierzenia wymiaru papieru. To są przybory dostępne w każdym sklepie i w tak przystępnych cenach, że nie warto wliczać ich w scrapową wyprawkę.


3. Baza kartkowa - Przy okazji zakupów możecie zdecydować się również na zakup gotowych baz kartkowych, lub możecie kupić blok techniczny 240 gr i po prostu dociąć  kartkę i złożyć ją na pół.   


4. Klejenie - Na początek polecam kupić klej. Najbardziej popularny jest klej Magik lub Galaxy. Ewentualnie możecie kupić wąską, dwustronną taśmę klejącą, przydadzą się też kosteczki 3d.


Na tym mogłabym zakończyć. Nie potrzebujecie więcej, żeby zrobić fajną pierwszą kartkę, lub w ciekawy sposób ozdobić ulubione zdjęcie. Jeśli jednak czujecie, że chcecie zainwestować więcej, że to jest jednak troszkę za mało, mam jeszcze kilka propozycji.


5.  Dziurkacze - Są to fajne, choć często niedoceniane narzędzia. Na początek kupcie sobie jeden lub dwa dziurkacze brzegowe. Ażurowe wzorki, które uzyskacie korzystając z dziurkaczy na pewno zachwycą tego, kto otrzyma od Was kartkę.


6.  Stemple plus bloczek  -  Kupując stempel, decydujecie się na zakup wielorazowego użytku. W odróżnieniu od tekturki, którą przykleicie tylko raz, sentencję lub obrazek ze stempla możecie wykorzystywać wielokrotnie.  Bloczek to kawałek przezroczystego plastiku, który pozwoli Wam precyzyjnie odcisnąć wzór ze stempla.


7. Tusz - Jeśli stemple to również tusz. Nie warto kupować najtańszych tuszy. Wybierzcie czarny kolor jakiejś dobrej marki np: tusz Memento w kolorze Tuxedo Black. Będziecie go używać przez długi, długi czas, nie oszczędzajcie.


8. Tekturki - Przejrzyjcie dział z ozdobnymi tekturkami.  Znajdziecie tam fajne napisy, wzorki, ramki, kształty na każdą okazję. Takie filigranowe ozdoby pięknie wyglądają i świetnie wzbogacają wygląd projektu. Moja rada - czytajcie jakie są wymiary tekturek i ile jest ich w zestawie.


9. Perełki w płynie - Dzięki perełkom w płynie bardzo fajnie można dodać akcenty do swoich kartek. Jakieś kropeczki czy wzory z kropeczek.


10. Die - cuty - Pod tą obco brzmiącą nazwą kryją się po prostu gotowe do przyklejenia, wycięte elementy. Die cuty kupujemy zwykle  w paczuszkach.

Miłego, pełnego pomysłów dnia!
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza