czwartek, 26 października 2017

Jak zrobić kartki bożonarodzeniowe


Hej :) Do świąt jeszcze długo, wiem ale jakoś w tym roku wyjątkowo chce mi się robić świąteczne kartki. Sama się dziwię, bo zwykle mnie do tego nie ciągnęło. Może wynika to z faktu, że ostatnio poza sklejaniem papieru, lubię też troszkę pokombinować z mediami, a to dodatkowa zabawa i wyzwanie. Od niedawna współpracuję z Agaterią, która ma w swojej ofercie całe mnóstwo fajnych masek i stempli, dlatego pewnie częściej będą się tu pojawiały projekty takie jak ten dzisiejszy. 


Jak widzicie na dziś mam dla Was kartki bożonarodzeniowe, które od A do Z możecie zrobić sami. Do wszystkich trzech kartek wykorzystałam te same materiały w różnych konfiguracjach. Podstawa to maska Wianek 1, który natchnął mnie do całej reszty.
Zrobiłam trzy kartki. Jak dokładnie je wykonać możecie zobaczyć na video na moim kanale na YouTube, tu zrobię dodatkowo krótki opis,  co i jak.


Do kartek użyłam:  bazy kartkowej 14x14 cm, papieru Canson Mix media 13,5x13,5 cm, maski Wianek 1, Tuszy Distress w odcieniach zieleni, perełek w płynie z Daily Art, stempla Radosnych Świąt  i pasty modelującej.Pierwsza kartka:
Najpierw zrobiłam wzór z maski używając do tego pasty modelującej. Gdy pasta wyschła delikatnie wtarłam we wzór zielony tusz distress tak, żeby wzór dostał trochę koloru, ale papier pomiędzy wzorem został biały, zakolorowałam na zielono również środek maski. Na koniec dodałam białe perełki w płynie w miejscach, gdzie na masce są kropeczki, a  w środek wkleiłam napis ze stempla Radosnych Świąt.

Druga kartka : Tu użyłam dwóch kolorów zielonych  tuszy Distress, możecie użyć innych tuszy, nie muszą być distressy, zobaczcie co się Wam sprawdzi z tego co macie w domu. Najpierw nałożyłam jasny tusz, potem ciemniejszy zielony, ale maskę przekręciłam o kilka stopni. Dzięki temu uzyskałam więcej liści, wianek stał się pełniejszy i zyskał efekt trójwymiarowości przez cieniowanie i nakładanie się kolorów. Na koniec znów dodałam perełki w płynie i napis.


Trzecia kartka : To efekt kombinacji pierwszych dwóch. Najpierw nałożyłam dwa kolory tuszy, a gdy zaschły dodałam jeszcze wzór używając pasty modelującej. Można by jeszcze całość obsypać brokatem, wtedy świąteczny nastrój będzie jeszcze bardziej wyrazisty. Oczywiście przed nakładaniem maski, za każdym razem ustawiałam ją  pod innym kątem, żeby wzór się nie pokrywał. Na koniec znów napis i perełki w płynie.


Mam nadzieję, że pomysł się Wam podoba. Mi robienie tych kartek sprawiło frajdę i mam nadzieję, że i Wam się spodoba :)


Miłego dnia :)

3 komentarze:

 1. Super ta maska. I pięknie te kartki wyszły :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Thanks for all your efforts that you have put in this, It's very interesting Blog...
  I believe there are many who feel the same satisfaction as I read this article!
  I hope you will continue to have such articles to share with everyone!
  ลาลีกา

  OdpowiedzUsuń