poniedziałek, 4 listopada 2019

Słodka różowa bombka z wioską domków z piernika

Hej, dziś świątecznie w słodkim stylu.
Weekend był bardzo długi, zrobiłam kilka prac, z których jestem zadowolona i po kolei będę Wam je tutaj pokazywać. 
Na pierwszy ogień bombeczka na różowo. Oczywiście nie taka prawdziwa szklana bombka, tylko dekoracja do powieszenie wykonana na bazie Bombka 2 z Woodouts!.
Pewnie wiecie, że jakiś czas temu dołączyłam do DT Decoratorium. Mam w związku z tym całą masę cudownych farb o różnych właściwościach i we wszystkich kolorach tęczy. 
Farby marki DecoArt wykorzystałam do zrobienia tła mojej kompozycji z papieru. 

Pomalowałam bazę najpierw na biało, następnie wysuszyłam biały podkład i zaczęłam nakładać kolorki. Chciałam, żeby tło było przetarte i takie właśnie wyszło. Efekt ten osiągnęłam dzięki farbom typu Vintage effect wash, które można z łatwością ścierać przy użyciu mokrej ściereczki, oraz Chalky finish . Użyłam dwóch kolorów plus biały: różowego- innocence i beżowego  - Beige. 
Farby nakładałam szerokim gumowym narzędziem, które kupiłam w jakimś sklepie z materiałami do wykończeń.  Gdy wszystko wyschło polakierowałam tło delikatnie lakierem. 

Wcześniej zrobiłam sobie klika kwiatków poisencji z wykrojników Lady E Design. 
Kwiatki są z papieru, a kolorowałam je kredkami Gelatos, które cudownie się rozmazują, nie brudząc zbytnio rąk, w przeciwieństwie do distressów też uwielbiam, a które jednak dość dotkliwie farbują moje ręce. Listki i gałązki również są z wykrojników Lady E Design Dies. 

Papierowa wioska domków z piernika to elementy wycięte z papierów świątecznych Mintay papers. Właściwie wykorzystałam elementy tylko z jednego arkusza do wycinania. 
Oprócz tego sypnęłam troszkę brokatem, dodałam koronki i biały tiul. 
Podoba mi się jak to wyszło, a Wam?

3 komentarze: