wtorek, 24 listopada 2015

Narcystyczne zapędy

PRACA W STYLU ART NOUVEAU

Ależ w tej ART Piaskownicy mają ciekawe wyzwania. Tym razem trzeba zainspirować się sztuką z okresu Secesji. Nie czekając ani chwili zabrałam się do pracy. 
Osoba na karcie to oczywiście, po raz kolejny ja. Wczoraj się dowiedziałam, że wpadam chyba w samozachwyt i mam delikatne zapędy narcystyczne. Wszystko z przymrużeniem oka, ale wiecie jak to jest, w każdym żarciku kryje się odrobina prawdy.  Co poradzę, że najlepiej pracować na materiale, który dobrze się zna, ma się do niego bezsprzeczne prawa autorskie i nieograniczony dostęp. Tak więc pewnie się tu jeszcze mojej skromnej osoby naoglądacie.  

A teraz do samej pracy.
Nie trudno się domyślić, że zainspirował mnie Alfons Mucha. Troszkę słabo to widać, ale wzór na sukni jest iście secesyjny.Ozdabiają ją żółto-pomarańczowe witrażowe motyle. Kupiłam ją przypadkiem, kiedy szukałam przebrania na swoje urodziny w stylu Gatsby. Kosztowała 10 zł, no i wczoraj doczekała się swojego debiutu. Praca ma formę karty o wymiarach 8x19 cm. Całość przykleiłam na sztywną tekturę. Na koniec zamalowałam przezroczystym gelem Zdjęcie jest niewyraźne,ponieważ przepuściłam je przez filtr cartoon. Wygląda dzięki temu nieco bardziej malarsko.  


SECESJA

 Już kiedyś przy okazji innej TUTAJ pracy pisałam o tym jak bardzo zachwycają mnie dzieła Muchy. Jeśli poświęcicie troszkę czasu na zgłębienie tematu sami zauważycie, że Secesja była niesamowicie ciekawym okresem w sztuce. Mnie osobiście zachwycają również dzieła Gustava Klimta. Warto także zwrócić uwagę na wspaniałość ówczesnej architektury. Była tak ozdobna, bajkowa i niczym nieskrępowana, że granicząca wręcz z absurdem, ale dla mnie przepiękna. Również wnętrza robią ogromne wrażenie, gięte schody, kwiatowe ornamenty, zamiłowanie do miękkich krzywizn i dbałość o detal. Po prostu cudo. 
Nazwiska do wpisania w googla : Gaudi, Wyspiański, Klimt, Mucha, Ślewiński, Victor Horta, i wiele,wiele innych ale na początek wystarczy tyle. Resztę wyszukajcie sami :)

No i jeszcze dla formalności. 
Pracę zgłaszam do Art PiaskownicyDzięki za odwiedzinki :)
Thank You for visit :)


6 komentarzy:

 1. Narcystyczne zapędy? Nie zauważyłam :) po prostu jesteś urodzoną modelką. Jakbym tak wychodziła na zdjęciach jak ty to też bym ich używała do prac :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Proszę! jaki styl! pomysłowa praca, podziwiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest niesamowita! Bardzo podoba mi się z jakim pomysłem podeszłaś do tematu, praca wygląda świetnie :) Dziękuję za udział w wyzwaniu Art Piaskownicy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. niesamowita praca! zachwycająca :)

  OdpowiedzUsuń