niedziela, 29 listopada 2015

Świąteczne serce

JAK JA KOCHAM BOŻE NARODZENIE :)

Nazwijcie mnie wariatką, ale zdecydowałam, że do 6 grudnia cały dom będzie już w świątecznych ozdobach. Nie wiem, czy w radio słychać już ĺLast Christmasĺ, ale u mnie "Jingle bells" dzwięczy już mocno i z przytulem. Razem z moim synkiem bierzemy do rąk tamburym i janczary, biegamy po pokoju i śpiewamy. Najbardziej lubimy piosenkę "Kochany Panie Mikołaju", "Pada śnieg" i "Zima, zima, zima, pada, padam śnieg". 
Wieczorami robię bombki z filcu i szyję falbanki do choinek. Przede mną pierniczki, ozdoby z masy solnej, bombki ze styropiany i zobaczymy co jeszcze. Na 100% będziemy robić łańcuch papierowy, taki jak ja robiłam w dzieciństwie ze swoimi rodzicami. Chcę, żeby choinka w tym roku była kolorowa i pełna ozdób, które zrobimy samodzielnie. Kiedy robię te wszystkie związane ze świętami rzeczy, czuję jak ogarnia mnie czysta radość, takie poczucie szczęścia i wiary w lepsze jutro. Chcę wtedy wierzyć, że czekają mnie tylko dobre i wspaniałe rzeczy. I wtedy przychodzi drugie związane z myślą o świętach uczucie. Smutek. Żal, że nie usiądę przy stole z tymi, których tak bardzo kochałam, a którzy już odeszli. Że nie zobaczę ich roześmianej twarzy, gdy wręczam prezent, że nie podzielimy się opłatkiem. Boże Narodzenie to piękny, ale też trudny czas. 


Dziś chcę się z Wami podzielić sercem. Nie dosłownie, ale cząsteczka mnie jest w każdym projekcie, a w tym jest całkiem sporo. 


Christmas decorations


Mnóstwo tu tego wszystkiego, nawet nie wiem, czy trochę nie za dużo. Gdybym mogła dałabym to serce mojej teściowej. Była cudowną osobą, zawsze mnie wspierała i zachwycała się ozdobami, które wychodziły spod mojej ręki. Wiem, że byłaby taką dekoracją zachwycona. 

Świąteczne ozdoby

Christmas decorations

Sercowy Shadow box zgłaszam do wyzwania świątecznego w 
Do palety kolorystycznej dorzuciłam złoty, ale z tego co widziałam dziewczyny nie mają nic przeciwko lekkim odstępstwom od zasad tematu.

Oto inspiracja


.. z Ikei :D http://livethemma.ikea.se/nu-smygstartas-julen/

i paleta kolorystyczna

Dziękuję Wam za odwiedzinki :)
Thank You for visit :)

4 komentarze:

 1. Witaj wariatko. Ja już w październiku słuchałam piosenek świątecznych. Mam lekki odchył w stronę polskich zimowo-świątecznych ;) ozdób wiele nie robię, bo i tak wyjeżdżamy do rodzin, ale uwielbiam święta i czekanie na nie :) i jak już będę robiła ozdoby to też ręczne i tradycyjne :)
  Dziękuję za udział w wyzwaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj wariatko. Ja już w październiku słuchałam piosenek świątecznych. Mam lekki odchył w stronę polskich zimowo-świątecznych ;) ozdób wiele nie robię, bo i tak wyjeżdżamy do rodzin, ale uwielbiam święta i czekanie na nie :) i jak już będę robiła ozdoby to też ręczne i tradycyjne :)
  Dziękuję za udział w wyzwaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Prześliczne wyszło Ci te serducho <3 <3 tyle wspaniałych dodatków :D Super :D:D:D

  OdpowiedzUsuń