poniedziałek, 10 grudnia 2018

Jak malować bombki tuszami alkoholowymi

Dziś temat fajny, ale nie należący do najłatwiejszych. Malowanie szklanych bombek tuszami alkoholowymi.

Do zrobienia fajnych wzorków na bombkach potrzebujecie mieć dwa lub więcej kolorów tuszy alkoholowych oraz preparat Blending Solution lub jakiś wysoko procentowy alkohol, ja używam Blending solution.

Nie jest raczej łatwo opisać jak takie bombki pomalować, dlatego też nagrałam film, na którym pokazuję krok po kroku wykorzystanie kilku technik, a Wam pozostawiam wybór tej najlepszej.

Praca z tuszami alkoholowymi jest bardzo satysfakcjonująca, choć może też wpędzić we frustracje. Warto wtedy pamiętać, że wszystko co nam nie wyszło, nie podoba się czy nie spełnia oczekiwań możemy zmyć ze szkła i zacząć od nowa.

Wszystko co zrobicie na szklanej bombce będzie lepiej widoczne, jeśli bombka będzie od środka pomalowana na biało. Wystarczy nalać do środka białą farbę akrylową i dobrze wstrząsać bombką. Środek wysycha dość długo więc dajcie sobie czas.

Pierwsza technika, którą Wam pokazuję to nakładanie tuszy na bombkę przy pomocy gąbeczki. Jest to najszybszy, najczystszy i najbardziej kontrolowany sposób jaki znam, przynajmniej jak na razie.
Wystarczy na gąbkę lub kawałek filcu nanieść kilka kropelek tuszy w dwóch lub trzech kolorach i dotykać tak przygotowana powierzchnią do szklanej bombki.
Druga technika, która zresztą podoba mi się najbardziej polega na rozmazywaniu tuszy palcami. No tak, jest mocno brudząca więc może warto też wykorzystać jakąś gąbeczkę, ale nie wiem czy efekt będzie identyczny.
Najpierw nalewam na bombkę tusze a następnie preparat blending solution i mieszam wszystko palcami.
Następna rzecz jaką możecie zrobić to dodanie do przygotowanej wcześniejszym sposobem powierzchni kropelek tuszu. Krople rozsuną tusz, który był już na bombce i powstaną koła w innym kolorze. Do tych kół również możecie wpuścić kropelkę tuszu w innym kolorze, powstaną w ten sposób oczka.

Następna rzecz, której nie ma co prawda na zdjęciu, ale możecie zobaczyć ją na filmie to wytrawianie koloru z pomalowanej bombki. Wystarczy nalać Blending solution na gąbeczkę i dotykać pomalowanej bombki w różnych miejscach. W ten sposób powstaną jaśniejsze plamki. 1 komentarz: